Πέμπτη, 12 Οκτωβρίου 2017

Κύπελλο Ελλάδας: Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των ομίλων

Δόθηκε από την ΕΠΟ στη δημοσιότητα το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας, που θα διεξαχθούν στο τέλος του Οκτωβρίου.

Μένει να  οριστούν και τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής το Νοέμβριο, ώστε να ολοκληρωθεί η φάση των ομίλων και να προκύψουν οι 16 ομάδες, που θα συνεχίσουν.

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ηρακλής - ΟΦΗ (ματαιώθηκε)
Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης 1-0

2η αγωνιστική
ΟΦΗ – Πλατανιάς (26/10 17.15)
Απόλλων Σμύρνης - Ηρακλής (ματαιώθηκε)

3η αγωνιστική
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής - Πλατανιάς (ματαιώθηκε)

*Ο Ηρακλής αποσύρθηκε από τη διοργάνωση

2ος όμιλος

1η αγωνιστική
Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 0-1
ΠΑΟΚ -Λεβαδειακός 2-1

2η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ (25/10 19.30)
Λεβαδειακός-Αιγινιακός (24/10 17.15)

3η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός
Αιγινιακός-ΠΑΟΚ

3ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Λαμία 2-0
Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας 1-2

2η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ (26/10 19.30)
Λαμία- Καλλιθέα (24/10 19.30)

3η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Λαμία
Καλλιθέα-ΑΕΚ

4ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ατρόμητος-Κέρκυρα 1-0
Σπάρτη-Τρίκαλα 1-3

2η αγωνιστική
Τρίκαλα-Ατρόμητος (26/10 15.00)
Κέρκυρα-Σπάρτη (24/10 15.00)

3η αγωνιστική
Τρίκαλα-Κέρκυρα
Σπάρτη-Ατρόμητος

5ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης 2-1
Κισσαμικός-Αχαρναϊκός 1-0

2η αγωνιστική
Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός (25/10 15.00)
Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός (26/10 15.00)

3η αγωνιστική
Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός-Ολυμπιακός

6ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πανσερραϊκός -Εργοτέλης 2-0
Ξάνθη- Παναιτωλικός 2-0

2η αγωνιστική
Εργοτέλης-Ξάνθη (25/10 15.00)
Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός (25/10 17.15)

3η αγωνιστική
Εργοτέλης-Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός-Ξάνθη

7ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
Παναιγιάλειος-Άρης 0-1

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος (24/10 15.00)
Άρης-Πανιώνιος (25/10 17.15)

3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα

8ος όμιλος

1η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0
Παναθηναϊκός- ΑΕΛ 2-0

2η αγωνιστική
ΑΕΛ-Παναχαϊκή (25/10 17.15)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός (24/10 17.15)

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΛ

• Η 3η αγωνιστική είναι προγραμματισμένη να γίνει το Νοέμβριο.
• Από κάθε όμιλο προκρίνονται δύο ομάδες στους 16, με γκρουπ ισχυρών (οι πρώτοι) και γκρουπ ανίσχυρων (οι δεύτεροι).

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΝΑΡΤΩΝΤΑΙ ME ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΛΕΓΧΟΥ